Między Karwią na zachodzie oraz Jastrzębią Górą na wschodzie znajduje się licząca około 500 stałych mieszkańców wieś Ostrowo. Ostrowo jest częścią miejsko-wiejskiej gminy Władysławowo.
Otoczenie znajdującego się na małym wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), było niegdyś często zalewane i obszary na wzniesieniu stanowiły wyspę – stąd też określenie miejscowości (ostrów – wyspa).
Jakkolwiek do plaży jest mniej więcej 1 km, to stworzone są tutaj 2 strzeżone nadmorskie kąpieliska. Plaża natomiast jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, bez kamieni. Specjalnego czaru dodaje jej ujście Czarnej Wody – okolicznej rzeczki.
Ostrowo to wzorzec spokoju, nieopodal znacznych ośrodków letniskowych – Władysławowo (około 10 km), Jastrzębia Góra (około 4 km). Stąd niedaleko także do obfitującego w atrakcje Trójmiasta bądź na Mierzeję Helską.
Lokalizacja ta przypadnie do gustu wielbicielom natury. Zlokalizowano w tej okolicy rezerwat „Bielawskie Błota” – swą nazwę zawdzięczają białemu puchowi wełnianek, masowo kwitnących tu każdego roku w maju. To miejsce, w jakim zatrzymują się liczne gatunki ptaków w trakcie swych wędrówek – np żurawie. Wyznaczone są tutaj również dwa rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota i Woskownicy Bielawskiego Błota. W lesie znajduje się wieża widokowa.
We wsi Ostrowo kultywuje się także kaszubskie tradycje, nazwy pensjonatów, barów noszą kaszubskie nazwy, w noc świętojańską palą się sobótkowe ognie, a w okresie Bożego Narodzenia – „Godów” – chodzą grupy kolorowych kaszubskich przebierańców.
W sezonie letnim miejscowość odwiedza ok 2 tysięcy wczasowiczów. Na ich potrzeby funkcjonuje tu dużo smażalni, barów oraz punktów małej gastronomii. Natomiast noclegi w Ostrowie (http://www.ostrowo.pl/noclegi/wszystkie) to różnorodna oferta: ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domki nad morzem, domy gościnne proponujące pokoje i kwatery w Ostrowie.