Puck

Nad zatoką Pucką, pomiędzy Gdynią i Władysławowem leży ok 11-to tysięczne miasto powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII w., a już w połowie wieku XIII-tego dostał statut miasta. Puckiem przez te wszystkie wieki władali Książęta Pomorscy, Krzyżacy, ba nawet król Szwecji oraz oczywiście Polacy i Prusacy.
Nie dziwi więc że, w mieście zachowało się wiele zabytków: barokowy, ryglowy szpital dla ubogich – w tej chwili Muzeum Ziemi Puckiej – kościół parafialny św. Piotra i Pawła z XIII w. (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka łodziami z Kuźnicy), zabytkowe kamienice miejskie z XVIII i XIX wieku z XIX-wiecznym ratuszem. Dodatkowo, w miejscowości natknąć się można na charakterystyczne dla tego obszaru domy szachulcowe.
Puck to rzecz jasna cel wyjazdów wczasowych wielu Polaków. Kusi ich dogodne położenie Pucka, piaszczyste plaże ze strzeżonymi kąpieliskami, miejscowym molem, malowniczym portem rybackim i mariną. Z uwagi na lokalizację nad zat. Pucką – najlepszym w naszym kraju miejscem do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu – Puckie plaże obfitują w barwne żagle i latawce. Można tutaj także zachwycać się imponującymi jachtami pływającymi po zatoce, a także udać się stąd na wycieczkę po niej. Oczywiście w Pucku i jego okolicy wytyczonych jest dużo tras do turystyki rowerowej i pieszej.
Wczasowicze wybierający noclegi nad morzem i decydujący się na Puck nie zawiodą się. Oczekuje na nich bogata baza gastronomiczna: restauracje, lodziarnie, kawiarnie, smażalnie, bary oraz budki z kebabem, hamburgerami i lodami. Tak samo rozmaita jest baza noclegowa. Wyrafinowane apartamenty, ośrodki wczasowe, pensjonaty, domki letniskowe, domy wypoczynkowe jak i tanie kwatery prywatne – to wszystko komponuje się na noclegi w Pucku.

Polecamy

Domki nad morzem

domki nad morzem

Władysławowo noclegi

Władysławowo noclegi

Chłapowo noclegi

noclegi w Chłapowie